ANA SAYFA     HABERLER
BASBAŞ | SERBEST BÖLGE İÇİN ANKARA’YA GİTTİLER
BASBAŞ | SERBEST BÖLGE İÇİN ANKARA’YA GİTTİLER
Bergama’nın gündemi, Ankara’dan gelen haber ile 20 bin kişinin istihdam edileceği serbest bölge oldu.
BASBAŞ | SERBEST BÖLGE İÇİN ANKARA’YA GİTTİLER

İlçenin öncelikleri arasında bulunan işsizliğin önüne geçmek için çalışmaları sürdürülen Batı Anadolu Serbest Bölgesi(BASBAŞ) için Ankara’da önemli bir toplantı gerçekleştirildi. Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, ‘Batı Anadolu Serbest Bölgesi ile Bergama’da işsizliği sorun olmaktan çıkaracağız” dedi.

Ankara’daki toplantıya Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş. (ESBAŞ) Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler katıldı. Toplantıda bugüne kadar yapılan çalışmalar değerlendirildi.

Koştu: “BASBAŞ ile Bergama’ya yeni yatırım ve istihdam alanları açılacak”

Aşağıkırıklar Mahallesi’nde kurulacak olan Batı Anadolu Serbest Bölgesi’nde 20 bin kişinin istihdam edileceğini söyleyen Belediye Başkanı Koştu, “ Bergama’da binlerce gencimiz istihdam alanlarına kavuşmuş olacak. Aşağıkırıklar mahallemizde 2.5 milyon metrekare alanda, ESBAŞ tarafından proje çalışmaları sürdürülen Batı Anadolu Serbest Bölgemiz fizibilite raporu Serbest Bölgeler Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü’ne sunulmuştu. Daha sonra Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 22 Şubat 2020 tarihinde Bergama’ya yaptığı ziyarette Batı Anadolu Serbest Bölgesinin açılacağı müjdesini vermişti. ESBAŞ CEO’su Sayın Dr. Faruk Güler ile birlikte o gün Cumhurbaşkanımızın desteğini de alarak Batı Anadolu Serbest Bölgesi için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Batı Anadolu Serbest Bölgesi ile sadece Bergama’da değil, Bakırçay Bölgesi’nde işsizliğin önüne geçeceği” dedi.