ANA SAYFA     NEDEN BASBAŞ?     LOKASYON AVANTAJLARI
NEDEN BASBAŞ?
Basbaş
Küresel Pazarlara Erişim Kolaylığı

Doğu ile Batı arasında doğal bir köprü görevi gören Türkiye lokasyon olarak dünyadaki önemli piyasalara stratejik bir şekilde yakındır ve bu özellik farklı üretim ve hizmet kültürlerine ulaşabilmek adına büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Bu nedenle Türkiye, tarih boyunca dünyadaki en önemli üretim ve ticaret merkezlerinden biri olarak önemini günümüze kadar korumuştur. Türkiye’de üretim ve ticaret yapmak; Avrupa, Avrasya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki yaklaşık 1,6 milyar insanın bulunduğu ve toplamda 23,5 trilyon USD GSMH’nın yaratıldığı pazarlara doğrudan ulaşım anlamına gelmektedir.

* Yabancı yatırımcının Türkiye’ye olan ilgisi son 15 yılda gözle görülür şekilde artmıştır.

Ege’nin İncisi İzmir

İzmir, yaklaşık 8.500 yıl evveline dayanan tarihiyle dünyanın en eski modern yaşam ve ticaret merkezlerinden biridir. Türkiye’nin en büyük üç ilinden biri olan İzmir, şehirde faaliyet gösteren 13 Sanayi Bölgesi, 3 Serbest Bölge, 9 Üniversite ve Türkiye’nin en büyük ihracat limanı olan İzmir Alsancak Limanı ile yalnız Ege Bölgesinin değil, Türkiye’nin de en önemli üretim ve yaşam merkezlerinden biri olarak dikkat çekmektedir. İş ve sosyal yaşam dengesi açısından bir çok ilgi çekici fırsatlar sunan İzmir, yabancı sermaye yatırımları açısından da Türkiye’deki en etkileyici performansa imza atmaktadır.

Basbaş
Basbaş
Basbaş
Bergama ve Batı Anadolu Serbest Bölgesi

Batı Anadolu Serbest Bölgesi, üretilen malların ihracı için yeni yapılan lojistik yatırımlar ile son derece stratejik bir konumda yer almaktadır. Bu konumu sebebiyle proje lokasyonu, Türkiye’nin ihracatının yoğun olduğu Avrupa ülkelerine mal sevkiyatının en uygun olduğu yerdir. İhracat ve ithalatın en optimum fiyatlarla yapılabileceği bölgedir.

Türkiye’nin en yeni, organize ve modern endüstri parkı

Batı Anadolu Serbest Bölgesi, yaklaşık 2,5 Milyon m2 alanıyla Bergama’da konumlanmış, son derece gelişmiş bir endüstri parkıdır. İzmir Havalimanına 125 km, Aliağa dahil İzmir Kuzey Limanlarına 38 km, Çandarlı’da Kuzey Ege Limanı’na ise 20 km uzaklığında olan Batı Anadolu Serbest Bölgesi, firmalar için özellikle Avrupa ve gelişmekte olan pazarlara erişim açısından bir geçiş kapısı görevi görecektir. Batı Anadolu Serbest Bölgesinin liman bağlantıları, yatırımların ihracata yönelik olarak gelişebilmesi için lojistik imkanların rekabetçi koşulları sağlayacak düzeyde oluşabilmesinde öne çıkmaktadır.

Basbaş
Basbaş
Yatırımın Karayolu Bağlantıları ve Kuzey Ege Otoyolu

Batı Anadolu Serbest Bölgesi, Bergama şehir merkezine 18 km, yeni yapılan Kuzey Ege otoyoluna 10 km, 18 Mart Çanakkale Köprüsüne 246 km, İzmir - Çanakkale Karayoluna Güney bağlantı noktasından 5 km, Kuzey bağlantı noktasından 2,5 km uzaklıktadır.

Demiryolu Bağlantıları

TCDD’nin Batı Anadolu Serbest Bölgesinde üretilen ürünlerin Alsancak limanına, Nemrut körfezinde bulunan limanlara ve ileride yapımı tamamlanacak Kuzey Ege Çandarlı limanına bağlantı sağlayacak demiryolu yatırımı devam etmektedir. Ayrıca İzmir Çandarlı banliyö hattı Aliağa’ya kadar tamamlanmıştır. Aliağa Çandarlı arası banliyö hattı ise devreye alınmak üzeredir. Çandarlı – Bergama arası banliyö hattı çalışmalarına da başlanacak olup kısa zamanda tamamlanması planlanmaktadır. Bölgeye çalışmaya gelecek personelin raylı sistem ile taşınacak şekilde planlanmış olmasının hem hızlı hem ekonomik olması bakımından birçok fayda sağlayacaktır.

Basbaş
Basbaş
Batı Anadolu Serbest Bölgesinin Diğer OSB ve Serbest Bölgelere Yakınlığı

Batı Anadolu Serbest Bölgesi konumu itibari ile Ege Serbest Bölgesine 119 km, Atatürk OSB’ye 80 km, Menemen OSB’ye 66 km, İzmir Serbest Bölgeye 70 km, Aliağa OSB’ye 39 km, Kınık OSB’ye 37 km, Bergama OSB’ye ise 8 km uzaklığındadır.

Batı Anadolu Serbest Bölgesinde faaliyet göstermek için ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi vermeye hazırız!